ARTGLASS™ SARGĀ LNMM PASTĀVĪGĀS EKSPOZĪCIJAS DARBUS

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākais mākslas muzejs Latvijā, kas dibināts 1869. gadā. Tas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā tiek glabāti vairāk nekā 50 000 tēlnieku un gleznotāju darbi.

2013. gadā, kad Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka bez kapitālā remonta bija kalpojusi sabiedrībai jau vairāk nekā 100 gadus, muzejs tika slēgts renovācijai un rekonstrukcijai. Šajā laikā tika pilnībā atjaunots muzeja ēkas vēsturiskais apjoms un ievērojami paplašinātas telpas – izveidota apakšzemes piebūve ar jaunu izstāžu zāli un krātuvēm, kā arī iegūtas jaunas izstāžu platības muzeja bēniņos. Tika izveidota mūsdienīga infrastruktūra un vide mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai, izstāžu darbībai, sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Pēc 3 gadus ilgušiem remontdarbiem, 2016.gada 4.maijā notika muzeja svinīgā atvēršana apmeklētājiem. Varam lepoties – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir pārtapis par pasaules līmeņa muzeju un izskatās lieliski. Iedvesmojoties un ņemot piemēru no Rijksmuzeja Amsterdamā, ir piemeklēti labākie risinājumi kā izcilo muzeja saturu nodot apmeklētājiem, tai skaitā, izmantojot Latvijā ražoto Artglass™ anti-reflektīvo stiklu, tiek nodrošināta ne tikai nacionālo kultūras vērtību saglabāšana, bet arī pilnvērtīga mākslas darbu apskate.

Esam pagodināti – Artglass™ “neredzamajā” stiklā ir ierāmēti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas „Latvijas māksla. 19.-20.gadsimts” darbi, kas pirmo reizi aptver Latvijas mākslas vēstures kopainu visa 19. un 20. gadsimta garumā. Ekspozīcija atrodas muzeja vēsturiskajā ēkā un ir izvietota divos stāvos. Tā veidota pēc hronoloģiski stilistiskā principa, secīgi atspoguļojot Latvijas mākslas vēstures vispārējo attīstību, un ar raksturīgu darbu kopām un unikāliem meistardarbiem izceļot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un autorus, kā arī inovācijas.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kalpo kā sabiedrības mūžizglītības, brīvā laika pavadīšanas un dzīves kvalitātes nodrošinātājs, svarīgs nācijas identitātes veidotājs, starpkultūru dialoga un integrācijas procesu sekmētājs, kā arī ievērojams tūrisma objekts Rīgas pilsētā un Latvijā.

Esat laipni aicināti apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju – vienu no nozīmīgākajiem objektiem Rīgas kultūrtelpā, kas ar savām ekspozīcijām un izstādēm sniedz apliecinājumu Latvijas mākslas kvalitātei un augstajam līmenim!

Papildus informācija: http://www.lnmm.lv/lv/lnmm